Gabinet Terapeutyczny Żaneta Łopata został otwarty w 2017 r. Założycielką tego miejsca jest psycholog Żaneta Łopata.

Jedną z pierwszych metod pracy, które wdrożyłam była Metoda Warnkego oraz Biofeedback, natomiast głównym obszarem mojej pracy była pomoc dzieciom z trudnościami w nauce - dzieciom z dysleksją rozwojową, afazją, ADHD oraz innymi deficytami, które uniemożliwiały efektywny proces uczenia się i przyswajania nowych umiejętności. Ten cel towarzyszy mi do dziś. Ta myśl, którą mogą Państwo znaleźć na naszych wizytówkach: "wspomagamy dzieci w nabywaniu nowych umiejętności, wspieramy w trudnościach oraz towarzyszymy podczas procesu wzrastania" jest prawdziwym opisem naszych działań. 

Choć cel pozostał ten sam to od 2017 r. wiele się zmieniło. W Gabinecie pojawili się nowi specjaliści. Wprowadziłam nowe metody pracy, a także narzędzia diagnostyczne. Zawsze staram się sięgać po to, co może przynieść korzyść naszym małym i dużym klientom. Niejednokrotnie są to metody i systemy niedostępne w najbliższej okolicy. Przykładem może być: Metoda Warnkego, RehaCom, Metoda Tomatis. Wyróżnia nas również sposób w jaki prowadzimy terapię Biofeedback. Często łączymy tą metodę pracy z treningiem relaksacyjnym lub z treningiem uważności. Prowadzimy również trening HEG-Biofeedack, a także Biofeedback z czujnikami do psychofizjologii, które obrazują nam funkcjonowanie ciała np. w zakresie reakcji na stres. To wszystko daje nam niesamowite spektrum działania oraz możliwości dostosowania terapii indywidualnie do każdego klienta. Więcej o poszczególnych formach terapii przeczytasz w zakładce "oferta". 

Naszymi klientami są również osoby, które borykają się z różnego rodzaju trudnościami w sferze emocjonalno-społecznej. Zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Nieustannie prowadzimy proces samorozwoju poprzez udział w nowych szkoleniach, wykładach, kursach, czy też studiach. To pomaga nam rozszerzać ofertę Gabinetu i oferować Państwu coraz nowsze możliwości terapeutyczne. 

 

Obecnie do naszego Zespołu należy:

 

mgr Żaneta Łopata - psycholog, trener uważności Metodą Eline Snel dla dzieci, oligofrenopedagog, terapeuta wczesnej interwencji, edukator Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, ukończyła kurs terapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży, a także terapii SI I stopnia, terapeuta Metody Warnkego, provider Neuroflow, terapeuta Eeg-Biofeedback oraz Heg-Biofeedback, terapeuta ręki, terapeuta sensomotoryki, terapeuta Integracji Międzypółkulowej Programu Dziecko w Równowadze, praktyk Metody Tomatisa, trener funkcji poznawczych, trener I stopnia sensoplastyki®. Swoją pracę terapeutyczną oraz treningową poddaje regularnej superwizji.

mgr Małgorzata Kuźma - psycholog, terapeuta uzależnień, psychoterapeuta poznawczo - behawioralny w trakcie szkolenia. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

mgr Elżbieta Stanaszek - pedagog, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, oligofrenopedagog, terapeuta Eeg-Biofeedback oraz Heg-Biofeedback, terapeuta ręki, provider Neuroflow, trener I stopnia zajęć sensorycznych Smyka-Multisensoryka®.

mgr Monika Gąstała - pedagog, pedagog specjalny w specjalności rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością, w trakcie studiów Integracja sensoryczna

 

Dlaczego warto

Będziemy z Tobą szczerzy 

Pomaganie innym to jedna z najtrudniejszych prac. Sprostanie oczekiwaniom i wyzwaniom nie zawsze jest proste. Ale my to już wiemy i dlatego staramy się robić to najlepiej jak potrafimy, angażując się w swoją pracę całym sercem. 

Aktualna wiedza

Nowoczesne formy terapii

Wieloletnie doświadczenie

Miła i przyjazna atmosfera

Najnowsze aktualności

Zobacz co się u nas dzieje 

Wspieranie rozwoju sensoryczno-motorycznego dziecka od najmłodszych lat

Wspieranie rozwoju sensoryczno-motorycznego dziecka od najmłodszych lat

19 kwiecień 2024
Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wesołych Świąt Wielkanocnych

29 marzec 2024
Metoda Tomatisa - konsultacja i diagnoza -50%

Metoda Tomatisa - konsultacja i diagnoza -50%

01 marzec 2024
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

15 grudzień 2023
Jak przygotować dziecko do wizyty u psychologa

Jak przygotować dziecko do wizyty u psychologa

15 grudzień 2023
Zaburzenia przetwarzania słuchowego

Zaburzenia przetwarzania słuchowego

01 grudzień 2023