Gabinet Terapeutyczny Żaneta Łopata został otwarty w 2017 r. Założycielką tego miejsca jest psycholog Żaneta Łopata.

Jedną z pierwszych metod pracy, które wdrożyłam była Metoda Warnkego oraz Biofeedback, natomiast głównym obszarem mojej pracy była pomoc dzieciom z trudnościami w nauce - dzieciom z dysleksją rozwojową, afazją, ADHD oraz innymi deficytami, które uniemożliwiały efektywny proces uczenia się i przyswajania nowych umiejętności. Ten cel towarzyszy mi do dziś. Ta myśl, którą mogą Państwo znaleźć na naszych wizytówkach: "wspomagamy dzieci w nabywaniu nowych umiejętności, wspieramy w trudnościach oraz towarzyszymy podczas procesu wzrastania" jest prawdziwym opisem naszych działań. 

Choć cel pozostał ten sam to od 2017 r. wiele się zmieniło. W Gabinecie pojawili się nowi specjaliści. Wprowadziłam nowe metody pracy, a także narzędzia diagnostyczne. Zawsze staram się sięgać po to, co może przynieść korzyść naszym małym i dużym klientom. Niejednokrotnie są to metody i systemy niedostępne w najbliższej okolicy. Przykładem może być: Metoda Warnkego, RehaCom, Metoda Tomatis. Wyróżnia nas również sposób w jaki prowadzimy terapię Biofeedback. Często łączymy tą metodę pracy z treningiem relaksacyjnym lub z treningiem uważności. Prowadzimy również trening HEG-Biofeedack, a także Biofeedback z czujnikami do psychofizjologii, które obrazują nam funkcjonowanie ciała np. w zakresie reakcji na stres. To wszystko daje nam niesamowite spektrum działania oraz możliwości dostosowania terapii indywidualnie do każdego klienta. Więcej o poszczególnych formach terapii przeczytasz w zakładce "oferta". 

Naszymi klientami są również osoby, które borykają się z różnego rodzaju trudnościami w sferze emocjonalno-społecznej. Zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Nieustannie prowadzimy proces samorozwoju poprzez udział w nowych szkoleniach, wykładach, kursach, czy też studiach. To pomaga nam rozszerzać ofertę Gabinetu i oferować Państwu coraz nowsze możliwości terapeutyczne. 

 

Obecnie do naszego Zespołu należy:

 

mgr Żaneta Łopata - psycholog, trener uważności Metodą Eline Snel dla dzieci, oligofrenopedagog, terapeuta wczesnej interwencji, edukator Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, ukończyła kurs terapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży, a także terapii SI I stopnia, terapeuta Metody Warnkego, provider Neuroflow, terapeuta Eeg-Biofeedback oraz Heg-Biofeedback, terapeuta ręki, terapeuta sensomotoryki, terapeuta Integracji Międzypółkulowej Programu Dziecko w Równowadze, praktyk Metody Tomatisa, trener funkcji poznawczych, trener I stopnia sensoplastyki®. Swoją pracę terapeutyczną oraz treningową poddaje regularnej superwizji.

mgr Małgorzata Kuźma - psycholog, terapeuta uzależnień, psychoterapeuta poznawczo - behawioralny w trakcie szkolenia. Swoją pracę terapeutyczną poddaje regularnej superwizji.

mgr Elżbieta Stanaszek - pedagog, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, oligofrenopedagog, terapeuta Eeg-Biofeedback oraz Heg-Biofeedback, terapeuta ręki, provider Neuroflow, trener I stopnia zajęć sensorycznych Smyka-Multisensoryka®.

mgr Monika Gąstała - pedagog, pedagog specjalny w specjalności rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością, w trakcie studiów Integracja sensoryczna

 

Dlaczego warto

Będziemy z Tobą szczerzy 

Pomaganie innym to jedna z najtrudniejszych prac. Sprostanie oczekiwaniom i wyzwaniom nie zawsze jest proste. Ale my to już wiemy i dlatego staramy się robić to najlepiej jak potrafimy, angażując się w swoją pracę całym sercem. 

Aktualna wiedza

Nowoczesne formy terapii

Wieloletnie doświadczenie

Miła i przyjazna atmosfera

Najnowsze aktualności

Zobacz co się u nas dzieje 

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

15 grudzień 2023
Jak przygotować dziecko do wizyty u psychologa

Jak przygotować dziecko do wizyty u psychologa

15 grudzień 2023
Zaburzenia przetwarzania słuchowego

Zaburzenia przetwarzania słuchowego

01 grudzień 2023
Rozwój słyszenia

Rozwój słyszenia

27 listopad 2023
Profile kliniczne zaburzeń przetwarzania słuchowego APD

Profile kliniczne zaburzeń przetwarzania słuchowego APD

23 listopad 2023
Jakie są objawy zaburzeń przetwarzania słuchowego

Jakie są objawy zaburzeń przetwarzania słuchowego

27 czerwiec 2023